Muratpaşa'daki binalar Akdeniz renkleriyle güzelleşecek

Muratpaşa'daki binalar Akdeniz renkleriyle güzelleşecek
Muratpaşa'daki binalar Akdeniz renkleriyle güzelleşecek
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, pilot bölge olarak Mevlana Caddesi'ne cephe binalarda, kent estetiği için başlattığı boyama çalışmasını tüm...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, pilot bölge olarak Mevlana Caddesi'ne cephe binalarda, kent estetiği için başlattığı boyama çalışmasını tüm ilçede uygulayacak.

Muratpaşa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, binalardaki görsel kirliliğin giderilmesi, kent estetiği ve tasarım bütünlüğü için, Mevlana Caddesi'nde başlatılan uygulama tüm ilçede yaygınlaştırılacak.

Muratpaşa Belediyesi sınırları içinde bulunan ruhsatlı, yapı kullanma izin belgesi veya genel iskanı olan tüm yapıları kapsayacak çalışmada, binalarının yüzde 80'ini beyaza boyamak isteyen bina maliklerine, maliyeti belediye bütçesinden karşılanacak yüzde 20 oranındaki Akdeniz renklerinden oluşan boya hibe olarak verilecek.

Ruhsatlı, yapı kullanma izin belgesi veya genel iskanı olan 22 bin 265 binayı kapsayacak çalışmada, bina maliklerine hibe olarak verilecek boyaların temini için çalışmaların yürütüldüğü bildirildi. 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da "Pilot uygulamamız çok beğenildi. Akdeniz çanağında kullanılan beyaz yoğunlukta, turkuaz, yeşil ve mor gibi renkleri kullanıyoruz" dedi.