Muratpaşa'dan Sokak Hayvanları Festivali

Muratpaşa'dan Sokak Hayvanları Festivali
Muratpaşa'dan Sokak Hayvanları Festivali
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, 2 ve 3 Mayıs tarihlerinde Sokak Hayvanları Festivali düzenleyecek.Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, 2 ve 3 Mayıs tarihlerinde Sokak Hayvanları Festivali düzenleyecek.

Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, "Sokak hayvanları sahipsiz kalmasın" sloganı ile düzenlenecek festivalde, iki gün boyunca konserler, dans gösterileri ve ödüllü yarışmalar yapılacak.

Sokak hayvanlarına yönelik düzenlenecek festivalde ayrıca, kedi ve köpek sahiplendirme, yiyecek ve aksesuar stantları açılacak. Festival kapsamında, en güzel köpek, sokak hayvanları konulu fotoğraf ve en güzel pet video yarışmaları düzenlenecek.

Veteriner İşleri Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde bulunan kedi ve köpekleri sahiplenecek vatandaşlar, Antalya Veteriner Hekimler Odası, dört pet-shop işletmesi ile özel bir hastane protokol imzalayarak, çeşitli indirimlerden faydalanacak. Sahipsiz hayvanların, sahiplendirilmesi için vatandaşlar özendirilecek.

Muratpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Zeynep Büyüktortop, festivalin Antalya'da bulunan sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi bakımından büyük önem taşıdığını belirterek, "Sokaktan aldığımız hayvanları kanun gereği kısırlaştırıp, aşılarını yaparak aldığımız noktaya geri bırakıyoruz. Kısırlaştırdığımız köpekleri tekrar sokağa bırakmak istemiyoruz. Türkiye 'de ilk kez gerçekleştirilecek festivalde vatandaşlarımıza bu farkındalığı yaratmaya çalışacağız" dedi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Protokol

  ,

  Fotoğraf

  ,

  kedi