Muratpaşa'ya "Çocuk Köyü" yapılacak

Muratpaşa'ya "Çocuk Köyü" yapılacak
Muratpaşa'ya "Çocuk Köyü" yapılacak
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çocukların doğal ve güvenli bir ortamda eğlenirken öğrenebilecekleri, sosyalleşebilecekleri,...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çocukların doğal ve güvenli bir ortamda eğlenirken öğrenebilecekleri, sosyalleşebilecekleri, teknolojik ürünlerin olmadığı bir "Çocuk Köyü" kurmayı planladıklarını bildirdi.

Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, herkesin çocuklarının oyun için bile kapalı alanlara hapsedilmesinden şikayetçi olduğunu belirterek, "Çocuklarımız çok eğlensin, çok mutlu olsun istiyoruz. Bu nedenle Çocuk Köyü konseptini geliştirdik" dedi.

Çocuk Köyü'nde çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkacak materyaller konulacağını, teknolojik ürünlerin yer almayacağını ifade eden Uysal, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Bir jeton haznesi ya da elektronik ekrana bakarak oynayacağı bir oyun koymayalım. Kapalı alanı, sadece yağmurdan korunmak için kullanılan, tamamen açık havada olsun istiyoruz. Kapalı alanda oyun ve oyuncak istemiyoruz. Bir oyuncak çocuğun liderlik yeteneğini geliştirsin. Bir ilerdeki oyuncak takım oyunu oynayabilme özelliği katsın, grup halinde oynanan bir oyun olsun. Bir sonraki oyunda koşsun, daha sonrakinde çizip kendi elbisesini giysin."

Uysal, söz konusu projenin Değirmenönü bölgesinde bulunan ve mülkiyeti Muratpaşa Belediyesi'nin olan 15 dönümlük alanda yapılması ve 23 Nisan 2016 tarihine kadar hizmete açılmasının planlandığını açıklamasına ekledi.

 

 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  23 Nisan

  ,

  Belediye

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk