MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Lekesiz:

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Lekesiz:
MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Lekesiz:
- "Sayın Elvan'ın (Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı) sinerjisinin vatandaştaki karşılığı, birilerini rahatsız edebilir" - "Siyasette söylem içinde bulunurken, bir kentin geleceğini feda etmekten çekinmeyenlerin, Sayın Elvan'ın oluşturduğu sinerjiyi görmesini bekleyemeyiz"

ANTALYA (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Resul Lekesiz, "Siyasette söylem içinde bulunurken, bir kentin geleceğini feda etmekten çekinmeyenlerin, Sayın Elvan'ın oluşturduğu sinerjiyi görmesini bekleyemeyiz" ifadesini kulandı. 

Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, seçim öncesi yaşanan ekonomik tartışmalar, onun getirdiği sonuçların, bilgi kirliliğine neden olduğunu belirtti. 

Şehirlerin gelişmesi, ekonomilerinin güçlü olmasının, yereldeki hizmetlerin kalitesi, standardıyla gerçekleştiğinin altını çizen Lekesiz, şunları kaydetti:

"Bu ölçekte Antalya'nın en büyük problemleri arasında yer alan ulaşım sorunu, eş zamanlı kavşakların tamamlanmasıyla süratle giderilmektedir. Merkezi hükümetin Antalya'ya yatırımı ve Büyükşehir Belediyesinin yatırımları ve  bu yatırımları hızlandırmak için gösterdiği çaba, Antalya'nın önünü açmakta ve dünyasını mutlu etmektedir."  

Lekesiz, yerel kalkınmanın yeni yatırımları doğuracağının altını çizdi.

Söz konusu yatırımların ise istihdama neden olacağına dikkati çeken Lekesiz, "Yıllardır çözülemeyen ve hatta çözüm aşamasında iken şehri yönetme isteği içinde bulunan bir güruhun itirazlarıyla bugüne kadar süregelen Kırcami sorunu, yapılan imar planıyla şehrimize nefes aldıracak, yeni açılan akslarla ulaşım, gelişmiş şehirler seviyesine yükselecektir. Batı Çevre Yolu, planlanan Kuzey Çevre Yolu, Antalya'nın ulaşım sorununu tamamen bitirecek akslardır" ifadesine yer verdi. 

Lekesiz, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın, AK Parti Antalya milletvekili adayı gösterilmiş olmasını, yapılan ve yapılacak yatırımlar bakımından çok önemli gördüklerini bildirdi.

- MÜSİAD'ın tavrı

Bugün Antalya'ya ikinci havaalanını, hızlı treni, kruvaziyer limanını konuşabildiklerini anımsatan Lekesiz, şöyle devam etti:

"Bütün bu yatırımların başında bulunan Sayın Elvan'ın bölgeyi yakından tanıması da ayrıca, Antalyalılar için kazançtır. Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği olağanüstü hizmetleri hiçleştirme çabası içinde olanlar, Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan'ın oluşturduğu sinerjiden de rahatsız olduklarını açık seçik ifade etmektedir. MÜSİAD'ın Antalyalılara bilgi kirliliği oluşturan ve hamasi duygularla yapılan açıklamalar karşısında mutlak bir tavrı vardır. Bu tavır, vatandaşımızın kafalarını karıştırmak isteyenlerin yaptığı manipülasyonlar karşısında doğru bilgilendirme yapmaktır. Yapılan yatırımları görmezden gelerek, yeni ve son derece önemli, bugüne kadar çözülemeyen ulaşım sorunlarının çözülmesini önemsememek, siyasetin ürettiği tutum ve davranıştan başka bir şey değildir."

- Kaş-Kalkan ve Finike-Demre yollarındaki düzenlemeler

"Düne kadar hayal olan projelerin hayata geçmesi, Sayın Elvan'ın Antalya milletvekili adayı olmasının bir tezahürüdür" değerlendirmesinde bulunan Lekesiz, şunları kaydetti:

"Örneğin, Kaş-Kalkan ve Finike-Demre yollarında yapılacak düzenlemelerle ilgili çalışmalara başlanması, iş dünyasını batıda yeni yatırımlara teşvik etmektedir. Bütün bunların yanı sıra Sayın Bakanımızın gündeme getirdiği 'lojistik merkezlerden' birinin Antalya'da yapılacak olması, yerel kalkınmaya adeta itici güç olacaktır. Sayın Elvan'ın bu sinerjisinin vatandaştaki karşılığı, birilerini rahatsız edebilir. Siyasette söylem içinde bulunurken, bir kentin geleceğini feda etmekten çekinmeyenlerin, Sayın Elvan'ın oluşturduğu sinerjiyi görmesini bekleyemeyiz." 

Lekesiz, koalisyon dönemlerinin ülkeye getirdiği ağır sonuçların özlemiyle siyaset yapanların, Antalya'ya yapılan ve yapılacak yatırımlardan duydukları rahatsızlıkları ayan beyan ifade etmekten çekinmediklerini belirtti.

Büyümenin ancak yatırımların artırılmasıyla mümkün olduğuna işaret eden Lekesiz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Seçim öncesi karanlık yapıların ortaya attığı kirli bilgilendirme karşısında MÜSİAD, daima haktan, hukuktan, milletten yana olan tavrını sürdürecektir. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği olarak 25 yıl önce kurulduğumuz noktadan en ufak bir sapma olmadan, milletimizin ve tüm insanlığın huzur ve refahı için çalışmalarımıza hiç durmadan devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatırız."