Norveçli turist 6 gündür kayıp

Norveçli turist 6 gündür kayıp
Norveçli turist 6 gündür kayıp
- Antalya'nın Alanya ilçesinde spor yapmak için evden ayrılan 75 yaşındaki Norveçli turistten 6 gündür haber alınamadığı bildirildi

ANTALYA (AA) - Norveç'ten Alanya ilçesine tatile gelen 75 yaşındaki turist Tor Olav Lunde'den 6 gündür haber alınamıyor.

Alanya ilçesi Oba Mahallesi'ndeki kızı Sissel Hege Lunde Gulbrandsen'in evine gelen 75 yaşındaki Norveçli Tor Olav Lunde, 6 gün önce spor yapmak için evden ayrıldıktan sonra bir daha dönmedi.

Kayıp adamın kızı Gulbrandsen, gazetecilere yaptığı açıklamada, polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulunduklarını bildirdi.

Babasının fotoğrafını basın mensuplarına gösteren Gulbrandsen, "Nereye gittiğiyle ilgili hiçbir fikrimiz yok. Annem ile yanımıza tatil gelmişti. Burada hiç arkadaşı da yoktu. Norveç'e dönebileceğini düşünmüyoruz çünkü kartları ve pasaportu evde. Yani evden kaçmış olsa bunları yanına alırdı" dedi.

Babasının herhangi bir sağlık sorunu olmadığını bildiren Gulbrandsen, kısa sürede bulunmasını istedi.

Tor Olav Lunde'nin torunu Kine Lunde Gulbrandsen ise dedesini çok özlediğini belirterek, kendisini merak ettiklerini ve eve dönmesini beklediklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Norveç

  ,

  Antalya

  ,

  haber

  ,

  spor

  ,

  Kayıp

  ,

  Tatil

  ,

  Alanya

  ,

  turist