Öğrencilerden sokak hayvanlarına yardım

Öğrencilerden sokak hayvanlarına yardım
Öğrencilerden sokak hayvanlarına yardım
- Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, Kumluca Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine yardımda bulundu

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri sokak hayvanlarına süt, mama, ilaç ve battaniye yardımı yaptı.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hayvanları Koruma Kulübü öğrencileri, öğretmenleri Emel Kalıpçı ve Suzan Özyazı öncülüğünde, sokak hayvanları için yardım kampanyası başlattı.

Öğretmen ve öğrencileri aralarında ve okullarındaki yardımsever arkadaşlarından topladıkları yardımlar ve sokak hayvanları için aldıkları süt, mama, ilaç ve  battaniyeleri Okul Müdürü Yusuf Çelik ile Kumluca Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine teslim ettiler.

Çelik, burada yaptığı açıklamada, küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamak amacıyla sokak hayvanları için böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Bundan sonra da bu tür faaliyetlere devam edeceklerini belirten Çelik, yardımların öğrenciler tarafından hayvanlara verilmesini sağlayarak farklılık yaratmak istediklerini vurguladı.

Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay ise öğrencilerin böyle güzel bir etkinliği gerçekleştirmiş olmalarından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. 

Falay, "Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerimiz güzel bir çalışmaya imza atmışlar. Bunun ilçemizde örnek olmasını diliyor ve devamını bekliyoruz. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi. 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  Öğretmen

  ,

  Okul

  ,

  başkan

  ,

  koruma