Öğrencinin yumruk attığı hizmetli hayatını kaybetti

Öğrencinin yumruk attığı hizmetli hayatını kaybetti
Öğrencinin yumruk attığı hizmetli hayatını kaybetti
- Antalya'da bir ortaokulda görev yapan hizmetlinin, 14 yaşındaki öğrencinin attığı yumruk nedeniyle yere düştüğü ve başını beton zemine çarparak yaşamını yitirdiği öne sürüldü

ANTALYA (AA) - Antalya'da 14 yaşındaki öğrencinin yumruk atması nedeniyle düşerek başını beton zemine çarptığı iddia edilen 56 yaşındaki hizmetli Halit Turan, hayatını kaybetti. 

Muratpaşa ilçesi Soğuksu Mahallesi'ndeki Dr. Galip Kahraman Ortaokulu'nda görev yapan hizmetli Halit Turan, okul bahçesinde kendi köpeği ile başka bir köpeğin dalaştığını gördü.

Köpekleri tekme atarak ayırmaya çalışan Turan ile diğer köpeğin sahibi 14 yaşındaki A.G.B. arasında tartışma çıktı. Bu sırada A.G.B, Turan'a yumruk attı. Yumruğun etkisiyle yere düşen Turan, başı beton zemine çarptı.

Okul bahçesinde oynayan çocukların haber vermesi üzerine gelen ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Turan, geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

A.G.B, Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk  Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. A.G.B'nin emniyette, "Hakaret ederek üzerime yürüyünce kendimi korumak için yumruk attım. Öldürmek kastım yoktu" şeklinde ifade verdiği öğrenildi. 

A.G.B, savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.  

Turan'ın cenazesi ise toprağa verilmek üzere memleketi Burdur'a gönderildi.