Okullar Ligi'nin sezon açılışı yapıldı

Okullar Ligi'nin sezon açılışı yapıldı
Okullar Ligi'nin sezon açılışı yapıldı
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Okul sayısı 80'e, takım sayısı 140'a ve öğrenci sayısı 2 bin 250'ye çıkacak"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin gençleri spora teşvik etmek ve spor alt yapısı oluşturmak amacıyla geçen yıl hayata geçirdiği Okullar Ligi'nin 2015-2016 sezonunun açılışı yapıldı.

 Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törende gençlere seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın bütün çocuklarını kendisine emanet saydığını ve evladı gibi sevdiğini söyledi. 

 "Sizin spor yapmanız, müzik yapmanız, iyi yetişmeniz benim en büyük arzumdur" diyen Türel şunları kaydetti:

"Ben gençliğimde müzik öğrendim, piyano çalmayı öğrendim, basket oynadım, futbol oynadım, profesyonel sporcu oldum, Antalyaspor'da yönetici olarak görev yaptım. Şimdi de belediye başkanı olarak Antalya'da spor altyapısının gelişmesi, sizlerin, gençlerin spor yapması için çalışıyorum. Antalyaspor Lisesi'nin temelini attık ki, sizler hem okuyasınız hem de spor yapasınız. Antalya'da güreşten futbola, basketboldan yüzmeye kadar geleceğin sporcularını yetiştirmek için onlarca projeyi hayata geçiriyoruz."

Geçen yıl Okullar Ligi'nde Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ilçelerinden 63 okul, 110 takım, bin 320 öğrencinin mücadele ettiğini hatırlatan Türel, "Bu yıl Okullar Ligi'ni 5 ilçeye yayıyoruz. Artık Aksu ve Döşemealtı okulları da Okullar Ligi'nde mücadele edecek. Okul sayısı 80'e, takım sayısı 140'a ve öğrenci sayısı 2 bin 250'ye çıkacak" diye konuştu. 

 Gençlere, törene katılan Antalyasporlu Eto'o'yu örnek gösteren Türel, "Antalya'ya geldiği günden bu yana futbolculuğunun yanında insanlığıyla, tevazusuyla, takım liderliğiyle Türk futboluna örnek olan Eto'o size de en güzel örnek olmalıdır. Mesela Burak Yılmaz, Antalya'dan bizim gencimizdir. Eminim ki içiniz de Arda gibi futbolcular, Hidayet, Mehmet Okur gibi basketbolcular vardır. Yeter ki çok çalışın, inşallah içinizden geleceğin milli sporcuları çıkacaktır" dedi.

Türel'in sahneye davet ettiği Antalyasporlu Eto'o da gençlere, "Spor sağlıktır, sporu asla bırakmayın. Yaşasın Antalya, Yaşasın Türkiye" diye seslendi. Türel ve Eto'o'ya büyük ilgi gösteren çocuklar fotoğraf çektirdi.  

Törende ATSO Güzel Sanatlar Lisesi 10. sınıf resim öğrencisi Hüseyin Pesen, Türel'e, Okullar Ligi'ni resmettiği bir tablo hediye etti. Türel de Pesen'e bisiklet verdi. Tören sonunda Kenya Akrobasi Grubu gösteri sundu. 

Törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Antalyasporlu futbolcular da katıldı.