Okullarda ders zili çaldı

Okullarda ders zili çaldı
Okullarda ders zili çaldı
ANTALYA (AA) - Kumluca'da 2015-2016 eğitim öğretim döneminin başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.Sultan Alpaslan İlkokulu'nda gerçekleştirilen...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da 2015-2016  eğitim  öğretim döneminin başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.

Sultan Alpaslan İlkokulu'nda gerçekleştirilen törene, Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Emniyet Müdürü Mustafa Karaarslan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, AK Parti ilçe Başkanı Arif Yavuzer, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kumluca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, yaptığı konuşmada, bu yılın eğitim camiası başta olmak üzere öğrencilere ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

Kumluca'da üç anaokul, 24 ilkokul, 20 ortaokul, 14 lise  olmak üzere toplam 60 okul ve dört eğitim kurumunda 650 derslik ile 14 bin öğrenci ve 978 öğretmenin görev yaptığını ifade eden Girgin, bu kadro ile öğrencileri insanlığın temel değerlerini benimsemiş ve yüksek karakterli bireyler, olarak yetiştirme gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Okul türü ve sayısı bakımından bir eğitim kenti haline gelen Kumluca'daki önceliklerinin eğitimde kaliteyi ve başarıyı arttırmak olduğunu anlatan Girgin, şunhları kaydetti:

"İlçe merkezine yakın ilk ve ortaokullarımızda sınıf başına 30-35 öğrenci düşerken, ilçe merkezine uzak mahallelerimizde sınıf başına 20 ve daha az öğrenci düşmektedir. Vatandaşlarımızın çocuklarını ilçe merkezindeki okullarda okutma isteğine rağmen İlçeye uzak mahallelerdeki okullarımız özel okul şartlarında eğitim vermektedir."