Okullarda ders zili çaldı

Okullarda ders zili çaldı
Okullarda ders zili çaldı
ANTALYA (AA) - Akseki ilçesinde 2015-2016 eğitim-öğretim döneminin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.Akseki Emine - Ahmet Büküşoğlu...

ANTALYA  (AA) - Akseki ilçesinde 2015-2016 eğitim -öğretim döneminin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Akseki Emine - Ahmet Büküşoğlu Ortaokulunda düzenlenen törene, Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı, daire amirleri, öğrenci , öğretmen ve veliler katıldı.

Saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Bağcı, okulların açıldığı ilk haftanın tüm okullarda ilköğretim haftası olarak kutlandığını belirterek, tüm öğrencilerin ilköğretim haftasını kutladı.

Konuşmasında velilere seslenen Bağcı, şöyle konuştu:

Öğrencilerimizi bu günün koşullarından ziyade, hayata hazırlandığı bu süreçte geleceği yorumlayarak, birtakım kestirimlerde bulunarak yarınlara hazırlamamız gerekmektedir. Bu konuda da okullarımıza, okullarımızda görev yapan değerli meslektaşlarımıza güvenin. Okullarımızı ziyaret edelim. Oradaki süreçlere aktif olarak katkı sağlayalım. Çocuklarımız yaşamı, dünyayı kavrarken onlara ortak olalım."

 Tören, açılış konuşmaların ardından ilköğretim öğrencilerinin şiir okumasıyla son buldu.