Okullarda ders zili çaldı

Okullarda ders zili çaldı
Okullarda ders zili çaldı
ANTALYA (AA) - Kepez'de 2015-2016 eğitim-öğretim döneminin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.Prof. İhsan Koz İlkokulunda düzenlenen törene, Kepez...

ANTALYA (AA) - Kepez'de 2015-2016 eğitim -öğretim döneminin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Prof. İhsan Koz İlkokulunda düzenlenen törene, Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Osman Murat Mimaroğlu, çok sayıda veli ve öğrenciler katıldı.

Halk oyunları gösterisi ve çocukların şiir okumasının ardından konuşan Başkan Tütüncü, Kepez'deki son 7 yılda gerçekleşen değişimin en fazla eğitim alanında kendini gösterdiğini söyledi. 

Öğrencilerin daha iyi eğitim şartlarına kavuşması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Tütüncü, şunları kaydetti:

"Her yıl eğitim hizmetlerimizi geliştirdiğimiz gibi okulların fiziksel imkanlarını da geliştiriyoruz. Okulumuzun dış cephesi ve pencereleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendi. Okul bahçesinin düzenlenmesini Kepez Belediyesi tarafından yapıldı. Yeni bir müjde olarak da okulun en önemli ihtiyaçlarından biri olan konferans salonunun yapılmasını üstleniyoruz. En kısa zamanda işe koyularak, eğitim sezonunun ilk yarısı bitmeden konferans salonunuzu hizmete açacağız."

Tütüncü, eğitime yapılan yatırımı geleceğe yatırım olarak gördükleri ifade ederek, kimi zaman anaokulunda, kimi zamanda da liselerdeki tüm öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldiğini kaydetti.

Okul yönetimleriyle yaptıkları toplantılar, belediyeyi ziyaret eden okul aile birlikleri aracılığıyla eğitim taleplerini yerine getirmeye gayret ettiklerini dile getiren Tütüncü, "Sizlerin ciğerpareleri olan yavrularınız, bizim de ciğerparelerimiz. En iyi şartlarda eğitim görsünler isteriz. Kendi gençliğimizde çocukluğumuzda edinemediğimiz imkanları, yavrularımız elde etsin istiyoruz" dedi.