Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Akseki'de yarı yıl tatili nedeniyle karne töreni düzenlendi

ANTALYA (AA) - 2014-2015 eğitim  öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla Akseki Aysel Güleç Anaokulu'nda tören düzenlendi.

Törene Akseki Kaymakamı Murat Beşikci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kenan Şahin, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaymakam Beşikci, bir ülkenin gelişmesi için iyi eğitim almış, kendisini yetiştirmiş gençlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

İlçede eğitim başarı seviyesi ve çocukların iyi eğitim alması için başta milli eğitim müdürlüğü olmak üzere tüm kurumların üzerine düşen görevi yaptıklarını dile getiren Beşikci, şöyle konuştu:

" Bugün öğrencilerimiz karnelerini alarak 15 günlük tatile giriyor. İlkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrencilerimizin karnelerde zayıf olabilir. Bu konuda anne babalara büyük iş düşmektedir. Anne babalar zayıf not için çocuklarına kızmak yerine destek olmalı, sahip çıkmalıdır. Çocuklara gereken destek verildiğinde ikinci yarıda zayıf notlar düzelecektir. Dersleri çok iyi olan öğrencilerimiz de iyi notlardan dolayı rehavete kapılmamalıdır." 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bağcı da sorunsuz şekilde eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamladıklarını belirtti.

İlçede eğitim başarı seviyesinin yükseltilmesi için öğretmenler, öğrenciler ve velilerin işbirliği içerisinde çalıştığını anlatan Bağcı, karnesinde zayıf olan öğrencilerin bunu ikinci dönem telafi edebileceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri verildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kaymakam

  ,

  Bugün

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  2015

  ,

  ilkokul

  ,

  ortaokul