Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Antalya'da 427 bin 854 öğrenci karne aldı

ANTALYA (AA) - Antalya'da 2014-2015 eğitim  öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla karne töreni yapıldı.

Kepez İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen törende "Değerler Eğitimi" kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen kısa film yarışmasında birinciliği kazanan Kepez İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları "Tutun Ellerimden" isimli kısa film gösterimi yapıldı.

Antalya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, burada yaptığı konuşmada, ülke olarak eğitimli ve kendini ifade edebilen öğrencileri yetiştirme çabasında olduklarını söyledi. Öğrencilerin yaz tatilinde iyi dinlenmelerini tavsiye eden Ece, "Bu öğretim yılında emeği geçen bütün öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim" dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Tevke de bir öğretim yılını daha başarıyla bitirdiklerini ifade etti. Antalya'da öğrencilerin milli, manevi, kültürel ve evrensel değerlerine bağlı kişiler olarak yetiştirme gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Tevke, şöyle konuştu:

" Bugün sona eren 2014-2015 eğitim öğretim yılında 427 bin 854 öğrencimiz karne alacak. İlkokullardan 32 bin 262, ortaokullardan 33 bin 391 ve liselerimizden 23 bin 342 öğrencinin mezun olacak. Emeği geçen yönetici, öğretmen, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversite sınavına girecek öğrencilere başarılar dilerim."

Törene Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Kepez Belediye Başkan Vekili İsa Sarpdağ, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.