Olimpos'ta kaçak yapı mühürlendi

Olimpos'ta kaçak yapı mühürlendi
Olimpos'ta kaçak yapı mühürlendi
- Olimpos'ta iki katlı otelin çatısına demirden yapılan ekleme, belediye ekipleri tarafından kaçak olduğu gerekçesiyle mühürlendi

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Olimpos'ta iki katlı bir otelin çatısında demirden yapılan eklemeyi kaçak olduğu gerekçesiyle durdurdu.

Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin yapı denetimleri sırasında Yazır Mahallesi Olimpos mevkisinde iki katlı bir otelin çatısına demirden ekleme yapıldığını tespit etti.

Demir eklemenin kaçak olduğunu belirlenmesinin ardından çalışma mühürlendi ve sahibi hakkında kaçak yapı nedeniyle tutanak tutuldu.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaptığı açıklamada, kaçak yapılaşmalarla ilgili tutulan tutanakların belediye encümeni tarafından görüşülerek ilgili imar kanunları çerçevesinde değerlendirildiğini bildirdi.

Mevcut bazı kaçak yapılarla ilgili yasal prosedürün devam ettiğini kaydeden Çetinkaya, yapılaşmayla ilgili kanun ve yasalar neyi emrediyorsa ona göre hareket ettiklerini vurguladı.

Öte yandan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Hızırkahya Mahallesi'nde kaçak olarak yapımı sürdüğü belirlenen bir inşaat ve ilçe merkezinde ruhsatsız ve kaçak olduğu tespit edilen işyerini mühürleyerek, kaçak olan bölümünü yıktı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Olimpos

  ,

  Belediye

  ,

  İnşaat

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  kaçak