Olimpos'taki işletmelere çevre denetimi

Olimpos'taki işletmelere çevre denetimi
Olimpos'taki işletmelere çevre denetimi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Olimpos'ta faaliyet gösteren işletmelerde, çevre...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Olimpos'ta faaliyet gösteren işletmelerde, çevre denetimi gerçekleştirdi.

Denetimlerde işletmelerin genel çevre duyarlılıkları gözden geçirilerek, atık suların arıtılması, dere yatağına atıksu bırakılıp bırakılmadığını kontrol edildi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaptığı açıklamada, Olimpos'un dünyaca ünlü bir yer olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir bir turizm için çevre duyarlılığının çok önemli olduğunu vurgulayan Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Belediye olarak ilçemiz sınırlarında bulunan tüm turizm yerleşim yerlerimizde çevreye duyarlılık konusunda titiz bir çalışma yürütüyoruz. İşletmelerimizin olması gereken standartları sağlamaları için çalışıyoruz. Çünkü sürdürülebilir bir turizmin, temiz çevreyle olacağını biliyoruz. Özellikle Olimpos bölgemizde bulunan işletmelerimiz de ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde, standart dışında bir olumsuzluk tespit edilmedi. Ben bu konuda duyarlılık gösteren işletmelerimize teşekkür ediyor, bu yöndeki çalışmalarının devamını diliyorum."

Çetinkaya, söz konusu atıklarla çevreye zarar verdiği tespit edilen işletmeler hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağını bildirdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  Olimpos

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  Ünlü

  ,

  koruma