Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aydınlı, görevine başladı

Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aydınlı, görevine başladı
Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aydınlı, görevine başladı
- Aydınlı: - "Akdeniz Üniversitesi zaten önemli bir noktada. Daha yukarılara çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız"

ANTALYA (AA) - Erzurum Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Merkezi Müdürlüğü'nden, Akdeniz Üniversitesi'ne atanan Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, görevine başladı.

Atatürk Üniversitesi'nde başarılı böbrek ve karaciğer nakilleri gerçekleştiren, "alveolar ekinokok" hastalığı nedeniyle yaptıkları karaciğer nakliyle merkezi dünyada ilk sıraya taşıyan Aydınlı, Antalya'daki merkezde çalışmalarını sürdürüyor.

Prof. Dr. Aydınlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, organ naklinin insan hayatının bir parçası olduğunu ve hastaların konforu, rahat bir yaşam sürdürebilmesi için önemli olduğunu söyledi.

Erzurum'daki çalışmaları daha geniş bir vizyonla Antalya'da sürdüreceğini ifade eden Aydınlı, sadece yurtiçi değil, yurtdışından gelen hastalara da hitap edeceklerini ifade etti.

Başarılı bir ekiple çalışmalara başladıklarını anlatan Aydınlı, "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan gibi önemli hocalarımızla çalışmanın mutluluğunu yaşıyorum. Merkezimizde önemli hocalarımız var" dedi.

Merkez olarak hem karaciğerde hem böbrekte çocuk hastalara da hizmet verileceğini vurgulayan Aydınlı, "Akdeniz Üniversitesi zaten önemli bir noktada. Daha yukarılara çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız" diye konuştu.