Öteki Antalya Oryantiring Yarışı

Öteki Antalya Oryantiring Yarışı
Öteki Antalya Oryantiring Yarışı
- Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışlara 4 kategoride 160 sporcu katıldı

ANTALYA (AA) - Türkiye Oryantiring Federasyonu Antalya İl Temsilciliği ile Antalya Gençlik Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği Öteki Antalya Oryantiring Yarışı yapıldı.

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Karaalioğlu Parkı orta seyir terasından başlayıp Kaleiçi ve çevresinde tamamlanan yarışlara 4 kategoride 160 sporcu katıldı. Sporcular, yarışta Selçuklu'dan Osmanlı'ya kadar birçok döneme ait yapıları görmek ve bilgilenmek amacıyla bölgeyi gezdi. 

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje hazırlık aşamasında yazılı kaynak bulmakta sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Antalya'da, bin yıldan fazla tarihi olan Türk ve Müslüman medeniyetinin hak ettiği ilgiyi görmesi için organizasyonu düzenlediklerini belirten Hacıcaferoğlu, şunları kaydetti:

"Antalyamızın tanıtımına katkıda bulunmak için gençlerden başlayarak halkımızı Kaleiçi ve çevresinde tarihle iç içe bir zaman tünelinden geçirmek istedik. Böylelikle insanlar mekanları tanıdıkça sahip oldukları zenginliğin farkına varacak, daha çok sevecek, sevdikçe koruyacak ve sahip çıkacaktır."

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  spor

  ,

  Proje

  ,

  zaman

  ,

  kaynak