Otomobilini yıkarken elektrik akımına kapılan genç öldü

Otomobilini yıkarken elektrik akımına kapılan genç öldü
Otomobilini yıkarken elektrik akımına kapılan genç öldü
- 21 yaşındaki elektrik teknisyeninin, 1 lira ile çalışan basınçlı yıkama makinesinden çarpan elektrikle hayatını kaybettiği bildirildi

ANTALYA (AA) - Antalya'da otomobilini benzin istasyonundaki basınçlı yıkama makinesi ile yıkayan 21 yaşındaki Muhammet Sekmen, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Elektrik tesisat ve pano monitörlüğü işiyle uğraşan  ve bir şirkette elektrik teknisyeni olarak çalışan 21 yaşındaki Muhammet Sekmen, kardeşi Samet Sekmen, arkadaşları Hüseyin Memiş ve İsmail Memiş ile 32 HA 654 plakalı otomobillerini yıkamak için Kepez ilçesi Barış Mahallesi'ndeki benzin istasyonuna geldi.

Burada 1 lira ile çalışan basınçlı yıkama makinesiyle otomobilini yıkamaya başlayan Sekmen, elektrik akımına kapıldı. 

Sekmen'i kurtarmak isteyen Hüseyin Memiş'i de elektrik çarptı.

Diğer arkadaşlarının makinenin şalterini kapatmasıyla gelen elektrik akımının kesilmesinin ardından 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan müdahalelerde Muhammet Sekmen kurtarılamadı.

Sekmen'in arkadaşı Hüseyin Memiş ise ambulansla  Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Memiş'in sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi. 

Sekmen'in cesedi, polis ekiplerinin incelemesinin ardından kaldırıldığı Adli Tıp Kurumundan yakınları tarafından alınarak memleketi Konya'ya götürüldü.

- Yıkama makinesi mühürlendi

Polis ekipleri, benzin istasyonundaki basınçlı yıkama makinesini mühürleyerek çevresini emniyet şeridiyle kapattı.

Sekmen'in babası Üzeyir Sekmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki oğlunun ve arkadaşlarının Antalya'da aynı evde kaldıklarını ve olay günü denize çıkmak için evden ayrıldıklarını anlattı.

Gençlerin denize gitmeden önce arabalarını yıkamak benzin istasyonuna girdiklerini belirten Sekmen, "Oğlum önce arabasını köpüklemiş ardından yıkamak için suyu çalıştırmış. Bir anda elektrik akımına kapılmış. Elektrik kaçağı sırasında şalterler atmamış. Çocuklar kendileri kapatmış makineleri" diye konuştu.