Park, bahçe atıkları briket yakıtına dönüşecek

Park, bahçe atıkları briket yakıtına dönüşecek
Park, bahçe atıkları briket yakıtına dönüşecek
ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi, park ve bahçe atıklarını briket yakıtına dönüştürecek projenin çalışmalarına başladı.Konyaaltı Belediyesinden...

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi, park ve bahçe atıklarını briket yakıtına dönüştürecek projenin çalışmalarına başladı.

Konyaaltı Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından kabul edilen, "Biyokütle ve Güneş Enerjisinden Döngüsel Enerji Üretimi Projesi" çalışmalarına başladı. 

Proje kapsamında park ve bahçelerden toplanan atıklar, dal öğütme makinesiyle hacimleri küçültülerek depolanıyor. Depolanan park ve bahçe atıkları, proje kapsamında briket yakıtına dönüştürülecek.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çevreye duyarlı projeleri tek tek hayata geçirdiklerini belirterek, "Belediyeler için park bahçe atıklarının bertarafı sıkıntı oluyor. Geliştirdiğimiz proje ile park bahçe atıklarını toplayarak briket yakıtına dönüştüreceğiz. Briket yakıtı belediyemiz sınırlarında seracılık yapan vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak" açıklamasında bulundu.