"Paşa'nın Melekleri"ne salon bulundu

"Paşa'nın Melekleri"ne salon bulundu
"Paşa'nın Melekleri"ne salon bulundu
- Türk hentbolunda EHF'de yarı finale yükselen ilk Türk takımı olan Muratpaşa Belediyespor, karşılaşmayı oynayacağı uluslararası standartlara uygun iki salon ismini Avrupa Hentbol Federasyonuna bildirdi - Muratpaşa Belediyespor Antrenörü Ünsal: - "Her iki salonumuz da standartların tamamını karşılamamasına karşın müsabakaların oynanabileceği salonlar"

ANTALYA (AA) - Hentbol Bayanlar Süper Ligi'nde mücadele eden Muratpaşa Belediyespor Antrenörü Birol Ünsal, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası yarı final maçı için salon isimlerini bildirdiklerini söyledi.

Ünsal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, EHF Kupası yarı finalinde Danimarka'nın Team Tvis Holstebro takımıyla 4 Nisan'da Antalya'da oynayacakları ilk maç için uluslararası standartlara uygun salon arayışlarının sona erdiğini belirtti.

Alanya ilçesindeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ait Atatürk Spor Salonu ile Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesine ait salonları EHF'ye bildirdiklerini dile getiren Ünsal, "Her iki salonumuz da standartların tamamını karşılamamasına karşın, müsabakaların oynanabileceği salonlar. Karşılaşmanın hakemlerinin de ataması yapıldığı için yarın ya da perşembe günü cevap verilmesini bekliyoruz. Eğer cevap olumsuz olursa  Türkiye içinde gösterdiği bir salonda maçımızı oynayacağız" dedi.

Ünsal, Antalya'da uluslararası standartlara uygun bir spor salon bulunmamasının "büyük ayıp" olduğunu dile getirerek, bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini vurguladı.

- Kupada rövanş zamanı

Ünsal, Spor Toto Bayanlar Türkiye Kupası rövanş maçında yarın deplasmanda Kastamonu Belediyesi ile karşılaşacaklarını, tur atlayan tarafın kendileri olacağına inandığını kaydetti.

İlk maçta elde ettikleri 9 sayılık farkın kendileri için avantaj olduğunun altını çizen Ünsal, "Milli takım arası nedeniyle maça istediğimiz gibi hazırlanamadık. Buna rağmen önce dört takım arasına kalıp ardından Türkiye Kupası'nı Antalya'ya getirmek istiyoruz" diye konuştu.