Pazar yerinde satış yapacak esnaf için kura çekimi

Pazar yerinde satış yapacak esnaf için kura çekimi
Pazar yerinde satış yapacak esnaf için kura çekimi
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, Meydankavağı'nda kurulan pazar pazarı ile Değirmenönü'nde kurulan cuma pazarında satış yapacak toplam 677 esnaf...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, Meydankavağı'nda kurulan pazar pazarı ile Değirmenönü'nde kurulan cuma pazarında satış yapacak toplam 677 esnaf için kura çekimi yaptı.

Muratpaşa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, hukuksuz işgallerin ve düzensizliğin önüne geçmek amacıyla yapılan düzenlemelerin ardından, geniş aralıklı, tuvaleti, çocuklar için oyun otobüsü olan temiz ve güvenli pazarların hizmet vermeye başladığı kaydedildi.

Bu çerçevede Meydankavağı Mahallesi'nde kurulan pazar pazarı ile Değirmenönü Mahallesi'nde kurulan cuma pazarında satış yapacak esnaf için kura çekimi yapıldığı belirtilen açıklamada, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından çekilen kura ile pazar pazarı için 338, cuma pazarı için de 339 olmak üzere toplam 677 esnafın tezgahlarını kuracakları alanların belirlendiği bildirildi.

Başkan Uysal, mülkiyet sorunu yaşanan yerlerde ve kamu alanlarında pazar yerleri oluşturulduğunu belirterek, "Bütün çalışmalarımız esnafın kazancının artması, halkımızın da sağlıklı, düzenli ve güvenli ortamlarda alışveriş yapması içindir. Hak sahibinin hakkını korurken, hukuksuz işgalleri de önlüyoruz" dedi.