Pehlivanlar kıspet giydi, sezon hazırlıkları başladı

Pehlivanlar kıspet giydi, sezon hazırlıkları başladı
Pehlivanlar kıspet giydi, sezon hazırlıkları başladı
ANTALYA (AA) - Kumluca'da 2 ve 3 Mayıs'ta düzenlenecek güreşler öncesinde pehlivanlar ilk yağlı antrenmanlarına başladı.Kumluca ilçesinde 2 ve 3...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da 2 ve 3 Mayıs'ta düzenlenecek güreşler öncesinde pehlivanlar ilk yağlı antrenmanlarına başladı.

Kumluca ilçesinde 2 ve 3 Mayıs'ta düzenlenecek Kumluca Güreşleri'nde mücadele edecek pehlivanlar, hazırlıklarına devam ediyor. Kumluca Belediyesinin desteklediği Kırkpınar başpehlivanlarından Hasan Tuna, yaptığı açıklamada, tüm pehlivanlara başarılı bir sezon diledi.

Yeni sezon için ilk defa kıspetlerini giydiklerini ve yağlı antrenmanlara başladıklarını anlatan Tuna, "İnşallah güzel bir sezon geçiririz. Güreş sever halkımıza güzel güreşler izlettiririz. Ayrıca, güreşen tüm pehlivan arkadaşlarıma da başarılı bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da pehlivanların antrenmanlarını izledi. Yağlı güreşin Kumluca ve yöresinde sevilen bir spor dalı olduğunu belirten Çetinkaya, yörede çok sayıda güreşçi bulunduğunu bildirdi.

Çetinkaya, güreşseverleri, sezonun ilk güreşlerini izlemek üzere Kumluca'ya davet etti.