Picasso ve Güler sergileri öğretmenlere ücretsiz

Picasso ve Güler sergileri öğretmenlere ücretsiz
Picasso ve Güler sergileri öğretmenlere ücretsiz
ANTALYA (AA) - Antalya Kültür Sanat'ta (AKS) Picasso ve Ara Güler sergileri, 24-29 Kasım'da öğretmelere ücretsiz olacak.Pera Müzesi...

ANTALYA (AA) - Antalya Kültür Sanat'ta (AKS) Picasso ve Ara Güler sergileri, 24-29 Kasım'da öğretmelere ücretsiz olacak.

Pera Müzesi koordinatörlüğünde düzenlenen, küratörlüğünü Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi Kültürel Tanıtım Direktörü Mario Virgilio Montanez Arroyo'nun üstlendiği Cervantes Enstitüsü'nün de katkıda bulunduğu sergide, Picasso'nun 1929 ve 1964 yılları arasına tarihlenen gravür ve seramik çalışmalarından oluşan 54 eseri yer alıyor. 

Yine Pera Müzesi tarafından fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in arşivinden yapılan özel bir seçkiyle oluşan "Işık ve Tarih: Ara Güler'in Gözünden Antalya" sergisinde ise Antalya Kaleiçi ve sahil şeridinin yanı sıra şehrin yakın çevresinden, Kaş, Patara, Xanthos, Myra, Pınara, Side ve Perge'den görüntüler bulunuyor. 

ATSO'nun girişimleriyle öğretmenler, AKS'de sergilenen Picasso ve Güler sergilerini, 24-29 Kasım tarihlerinde  ücretsiz gezebilecek.