Plajlarda temizlik seferberliği

Plajlarda temizlik seferberliği
Plajlarda temizlik seferberliği
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kıyı uzunluğu toplam 50 kilometreyi bulan 6 plajda 24 saat temizlik yapıyor.Büyükşehir...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kıyı uzunluğu toplam 50 kilometreyi bulan 6 plajda 24 saat temizlik yapıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, günde binlerce kişinin geldiği Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Beach Park, Konyaaltı Sahili, Lara Plajı, Sarısu, Kadınlar Plajı ve Beldibi 1 Halk Plajı'nda kirlilik yaşanmaması için büyük gayret gösteriliyor.

Kıyı uzunluğu toplam 50 kilometreyi bulan 6 plajda, 138 personel 24 saat temizlik yapıyor. Vardiya halinde çalışan temizlik ekipleri sabahın ilk ışıklarıyla başladıkları mesailerini gün boyu ve gece de sürdürüyor.

Sahilde bulunan umumi tuvaletler, duş alma üniteleri, soyunma kabinleri, yürüyüş yolları sürekli temizleniyor. Plajlara ve piknik alanlarına atılan çöpler tek tek toplanıyor. Çalışmalar plajların kullanımının azaldığı gece ve sabahın ilk saatlerinde yoğunlaşıyor. Gündüz plajlara gelen vatandaşların temiz bir sahille karşılaşması için çaba sarf ediliyor.

Temizlik ekipleri hafta için günlük ortalama 40 ton, hafta sonu ise ortalama 60 ton çöp topluyor.