Polislerden yamaç paraşütü atlayışıyla kutlama

Polislerden yamaç paraşütü atlayışıyla kutlama
Polislerden yamaç paraşütü atlayışıyla kutlama
- Antalya'nın Alanya ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yamaç paraşütü atlayışı gerçekleştirdi

ANTALYA (AA) -  Antalya'nın Alanya ilçesinde Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yamaç paraşütü atlayışı yapıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince gerçekleştirilen etkinlikte Sunway Air Sports Yamaç Paraşütü Okulunun katkılarıyla bir grup polis, 700 metre yükseklikteki Yassıtepe'den yardımcı pilotlar eşliğinde yamaç paraşütüyle atlayış yaptı.

Sırayla atlayışlarını yapan 4'ü kadın , 8 polis memuru, yaklaşık yarım saat havada kaldıktan sonra Kleopatra Plajı'na güvenli şekilde indi.

Atlayış yapan polis memurlarından Banu Küçük, ilk kez paraşütle uçtuğunu söyledi. Alanya'nın yukarıdan çok daha güzel olduğunu dile getiren Küçük, "Deniz, yeşilliği havadan görmek harika bir duygu. Başağrısı ve baş dönmesi var ama sanırım geçer" dedi.

Polis memuru Halil Altan da atlayışın harika bir duygu olduğunu ifade ederek, "Şu an kendimde değilim. Bir saate kadar ancak kendime gelirim herhalde. Organizasyonu düzenleyen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Polis memurlarından Ali Bilgili de ilk başta zorlandığını ama havalandıktan sonra her şeyin çok güzel olduğunu kaydetti.

Uçuş sonunda polisler, Kleopatra Plajı'nda Türk bayrağı ile fotoğraf çektirdi.