Psikolojik tedavi gören hasta, güvenlik görevlisini bıçakladı

Psikolojik tedavi gören hasta, güvenlik görevlisini bıçakladı
Psikolojik tedavi gören hasta, güvenlik görevlisini bıçakladı
ANTALYA (AA) - Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde psikolojik tedavi gören hasta, doktorla görüşmesine izin vermeyen güvenlik görevlisini...

ANTALYA (AA) - Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde psikolojik tedavi gören hasta, doktorla görüşmesine izin vermeyen güvenlik görevlisini yaraladı.

Alınan bilgiye göre, hastanede psikolojik tedavi gören M.A, psikiyatri servisindeki güvenlik görevlisi Serhat Gönenbaba'ya buradaki doktor ile görüşmek istediğini söyledi. İsteğinin yerine getirilmemesi üzerine tepki gösteren M.A, doktoru ve güvenlik görevlisini tehdit etti.

Daha sonra güvenlik görevlisi Gönenbaba ile tartışan M.A, çıkan arbedede, yanındaki bıçakla Gönenbaba'yı dört ayrı yerinden yaraladı.

Hastanede görevli diğer güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirilen M.A, gözaltına alındı.

Gönenbaba'nın, ortopedi servisinde tedavisinin sürdüğü ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

-"Her türlü tedbiri alacağız"

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Antalya Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyulduğu belirtilerek, özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma ortamı, motivasyonları ve güvenliklerinin öncelik taşıdığı, bu tür olaylarla karşılaşılmaması için her türlü tedbirin alınacağı bildirildi.

-Öz- İş Sendikasından basın açıklaması

Saldırının ardından Öz-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Yusuf Çelik, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Son zamanlarda hastanelerde yaşanan şiddet olaylarına yenisinin eklendiğini savunan Çelik, saldırıyı kınadı ve Gönenbaba'nın bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  şiddet

  ,

  Doktor

  ,

  Kamu

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  güvenlik