Raftingde fenalaşan İranlı turist hayatını kaybetti

Raftingde fenalaşan İranlı turist hayatını kaybetti
Raftingde fenalaşan İranlı turist hayatını kaybetti
- Antalya'nın Manavgat ilçesinde arkadaşlarıyla rafting yaparken fenalaşan İranlı turistin kalp krizi geçirmiş olabileceği belirtildi

ANTALYA (AA) - Manavgat'ın Beşkonak bölgesi Köprüçay'da arkadaşlarıyla rafting yapan İranlı turistin, rahatsızlanarak hayatını kaybettiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, arkadaşlarıyla Antalya'ya tatile gelen İranlı Mohşeni Shamsollah (60), rafting yapmak için Beşkonak Köprülü Kanyon'a gitti. Köprüçay'da bota binen ve rafting yapmaya başlayan Shamsollah, Beşkonak Jandarma Karakolu ve Karabük Mezarlığı'nın kesiştiği noktada bir arkadaşıyla bottan düştü.

Arkadaşı bota tutunarak sudan çıkmayı başarırken, Shamsollah bir anda fenalaştı. Bot kaptanı ve arkadaşları tarafından sudan çıkartılan Shamsollah'ın nefes almadığı fark edildi.

Olay yerine gelen sağlık görevlileri, İranlı turistin hayatını kaybettiğini belirledi. İran'da bir alüminyum fabrikasında çalıştığı ve kalp rahatsızlığı olduğu öğrenilen Shamsollah'ın cesedi, olay yerindeki incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

İranlı turistin kalp krizi geçirmiş olabileceği belirtildi.