Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Suriye'deki savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan çocukların kaldığı merkezi ziyaret etti

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve AK Parti İl Başkanı Başkanı Rıza Sümer, Türkiye 'ye sığınan Suriyeli çocukları ziyaret ederek, hediyeler verdi.

Lütfi Elvan ve Rıza Sümer, AK Parti İl Gençlik Kolları'nın Suriyeli çocuklar için düzenlediği "Hayalini Çiz, Hayalin Gerçek Olsun Projesi" kapsamında Suriyeli çocukların kaldığı merkezi ziyaret etti.

Sümer ile çocuklara hediyeler veren ve sohbet eden Elvan, gençlerin bu tip projeleri hayata geçirmesinin kendilerini gururlandırdığını dile getirdi. Elvan, "Bu tip etkinlikler sadece bayramlarla sınırlı kalmamalı ve hep devam etmeli" dedi.

Savaşların ve yaşanan birçok olumsuzluğun en çok çocukları mağdur ettiğine işaret eden Elvan, Türkiye Cumhuriyeti'nin savaştan kaçan insanlara kapısını açtığını anımsattı.

İl Başkanı Rıza Sümer de gençlik kollarının bu tip etkinlikler düzenlemesine sevindiklerini ve destek vermekten gurur duyduklarını ifade etti.

Suriye'deki savaştan ve ölümden kaçanlara sahip çıkmak gerektiğinin altını çizen Sümer, "Coğrafyamızda bulunan ve yardım isteyen tüm insanlara, milliyetleri fark etmeden yardım etmek zorundayız. Biz bu coğrafyada lider bir Müslüman ülkeyiz. Bugün de bu görevimizi unutmayarak Suriyeli kardeşlerimizin hayallerini gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş, projenin çocukları bir nebzede olsa yaşadıkları stresli ortamdan uzaklaştırmayı hedeflediğini anlattı. Gençlik kolları olarak küçücük bir mutluluğa ihtiyacı olan Suriyeli çocuk ve gençleri unutmadıklarını belirten Akbaş, "Bayramın ilk gününde daha önceden hayallerini kağıtlara çizen Suriyeli kardeşlerimizin, hayalinde ne varsa temin ettik. Bisiklet isteyene bisiklet, bebek isteyene bebek... Bu kardeşlerimiz tüm hayatlarını ülkelerinde bırakarak buraya geldi. Bizim de kendilerine destek çıkmamız lazım" dedi.