Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
- Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP İl Başkanlığı'nda bayramlaşma programı düzenlendi - MHP İl Başkanı Kaya: - "Herhangi bir şart görüşülmemesine rağmen MHP'nin hükümet kurmadığı, zorlayan parti konumunda olduğuna dair bir takım siyasi ve medyasal çalışmalar devam etmektedir"

ANTALYA (AA) -  MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, "Herhangi bir şart görüşülmemesine rağmen MHP'nin hükümet kurmadığı, zorlayan parti konumunda olduğuna dair bir takım siyasi ve medyasal çalışmalar devam etmektedir" dedi. 

Kaya, program öncesi yaptığı konuşmada, bayramların, küskünlüklerin, dargınlıkların bittiği, çocukların sevindirildiği, arkadaşlıkların daha üst boyutlara geldiği özel günler olduğunu ifade etti.

Ramazan ayı dolayısıyla birçok ülkeye Diyanet İşleri Başkanlığı vasıtasıyla yardımlar yapıldığını ifade eden Kaya, şöyle konuştu:

"Ama üzülerek takip ettik ki savaş halinde olan Arap ülkelerine yardım yapılırken maalesef Doğu Türkistan'da ibadetini dahi yapamayan, zulüm gören Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz ne dualarında ne de yardımlarında yer aldı. Musul'da, Kerkük'te çile çeken Müslüman Türkmen kardeşlerimiz bu manada nasiplerini alamadılar. Ne yazık ki Adalet ve Kalkınma Partisi 'nin 13 yıllık iktidarı boyunca Türklerin, Türkmenlerin dışında ne kadar Müslüman ülke varsa yardım gitti. Ama bizim kendi ırkımızdan gelen Müslümanlara devlet, hükümet kafasını çevirip hiçbir yardımda bulunmadı. Umarım bundan sonra kurulacak hükümet bu manada daha sağ duyulu ve hassas davranır. Zulüm gören Müslüman kardeşlerimize de destek verir."

Koalisyon hükümeti kurulması çalışmalarına da değinen Kaya, ilk tur görüşmelerin yapıldığını hatırlatarak şunları kaydetti: 

"Herhangi bir şart görüşülmemesine rağmen MHP'nin hükümet kurmadığı, zorlayan parti konumunda olduğuna dair bir takım siyasi ve medyasal çalışmalar devam etmektedir. İkinci turda partiler gerekli şartlarını koyacaktır. MHP 7 Haziran akşamı koymuş olduğu kırmızı çizgilerinin arkasındadır. Nasip olursa da bu kırmızı çizgilerin arkasındaki duruşunu sürdürecektir. Bizim almış olduğumuz bilgiler veya hissettiklerimiz bu yöndedir. İnşallah güzel bir hükümet kurulur, MHP'nin hassasiyetleri dikkate alınır. MHP'de Meclis'te üzerine düşen görevi yapar."

Kaya'nın konuşmasının ardından bayramlaşan partililerle sohbet etti. 

Programa MHP Antalya Milletvekilleri Mehmet Günal ve Ahmet Selim Yurdakul da katıldı.