Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Şu günlerde, Antalya'nın nüfusu yerli ve yabancı turistlerle 4,5 milyona yaklaşmıştır. Antalya, Türkiye'nin bayram şehri olmuştur"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bugünlerde nüfusu yerli ve yabancı turistlerle 4,5 milyona yaklaşan Antalya'nın  Türkiye 'nin bayram şehri olduğunu bildirdi. 

Türel, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında, bir mübarek ramazan ayını daha dualarla uğurladıklarını, hep birlikte bayram heyecanını yaşadıklarını belirtti.   

Ramazan geleneklerini en güzel şekilde yaşamaya ve yaşatmaya gayret ettiklerinin altını çizen Türel, şunları kaydetti:

"Antalya'nın birçok ilçe ve mahallesinde dayanışma ve paylaşmanın sembolü olan iftarlarımızda ramazan coşkusunu birlikte yaşadık. Bayram günlerinin de Antalya'da huzurla yaşanması için temizlik hizmetlerinden mezarlık hizmetlerine kadar her alanda tedbirlerimizi almış bulunuyoruz. Şu günlerde Antalya'nın nüfusu yerli ve yabancı turistlerle 4,5 milyona yaklaşmıştır. Antalya, Türkiye'nin bayram şehri olmuştur. Dolayısıyla aslında birçok hizmetimizle bütün Türkiye'ye doğrudan hizmet veriyoruz ve bu da bizim için bir gurur vesilesidir."

Antalya'yı bayram şehri yapan hemşehrilerine, turizm çalışanlarına, esnafa, bayramda mesai yapan bütün görevlilere teşekkür eden Türel, "Siz değerli hemşehrilerimin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, ailenizle birlikte sağlık ve afiyet içerisinde nice bayramlar diliyorum. Bayramlarını Antalya'da geçiren vatandaşlarımıza 'hoş geldiniz' dileklerimi sunuyor ve bayramlarını kutluyorum. Ramazan Bayramı'nın Türkiye'miz ve bütün İslam alemi için hayırlar getirmesini, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.