"Renkli Kalemler" ile geleceğin gazetecileri yetiştiriliyor

"Renkli Kalemler" ile geleceğin gazetecileri yetiştiriliyor
"Renkli Kalemler" ile geleceğin gazetecileri yetiştiriliyor
- Antalya'da, Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfınca sürdürülen proje kapsamında 12 çocuğa gazetecilik eğitimi verildi

ANTALYA (AA) - Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliğiyle 8 yıl önce başlatılan Okuyorum Oynuyorum Programı kapsamındaki "Renkli Kalemler Projesi" ile geleceğin gazetecileri yetiştiriliyor.

TEGV Antalya Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı'nda düzenlenen programda, gazeteci Ferruh Altun, 12 çocuğa, 12 hafta boyunca eğitim verdi.

Yapı Kredi Bankası Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürebilirlik Yöneticisi Nurcan Erhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2006'dan bu yana TEGV Okuyorum Oynuyorum eğitim programını yürüttüklerini söyledi.

Proje ile çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladıklarını belirten Erhan, şöyle konuştu:

"Renkli Kalemler Projesi Okuyorum Oynuyorum eğitimi alan çocukların okuduklarını yazılı olarak ifade edebilmeleri için kurgulanmış bir projedir. Çocuklar burada deneyimli gazetecilerin koçluğunda, haber nasıl yazılır, gazeteciliğin kuralları nedir gibi konularda 3 aylık eğitim aldı. Bunun sonunda Renkli Kalemler gazetelerini bastık. Çocuklar proje ile etraflarına araştırmacı gözle bakmayı ve düşünmeyi öğreniyorlar."

Erhan, projeyle bugüne kadar 120 binin üzerinde çocuğa ulaştıklarını sözlerine ekledi.

Antalya'daki programa katılan çocuklar, çıkardıkları gazeteyle fotoğraf çektirdi.