Rhodiapolis Antik Kenti yolu asfaltlandı

Rhodiapolis Antik Kenti yolu asfaltlandı
Rhodiapolis Antik Kenti yolu asfaltlandı
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi'nin, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleştirdiği Rhodiapolis Antik Kenti yolundaki asfaltlama...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi'nin, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleştirdiği Rhodiapolis Antik Kenti yolundaki asfaltlama çalışması sona erdi.

Akdeniz Üniversitesi tarafından 2006 yılında kazı çalışmaları başlatılan, Rhodiapolis Antik Kenti'ne ulaşımı sağlayacak yolda Kumluca Belediyesi tarafından yapılan genişletme çalışmasının ardından, asfaltlama çalışması da tamamlandı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Rhodiapolis Antik Kenti yolunda yapılan asfalt çalışmasını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Antik Kent'te, 2006 yılında başlayan kazı çalışmalarının ardından ulaşım sağlayacak yol için çalışmalara başladıklarını ve son olarak yeni açılan yolun, ulaşım için daha uygun olduğunu belirlediklerini söyledi.

Hacıveliler Mahallesi, Şıh mevkisinden geçen yolun şehir merkezinden antik kente ulaşana kadar yaklaşık dört kilometre uzunluğunda olduğunu belirten Çetinkaya, yolda önce genişletme ve altyapı çalışması ardından da asfaltlama yaptıklarını belirtti.

Çetinkaya, şunları söyledi:

"Antik Kentimizde kazı restorasyon çalışmaları devam ediyor. Belediye olarak biz de antik kente ulaşımı sağlayan yolda genişletme, alt yapı ve asfaltlama çalışması başlatmıştık. Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle, yolun bir bölümünü asfaltladık. İnşallah bundan böyle Rhodiapolis Antik Kenti'ne ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz daha güzel bir yoldan ulaşacaklar. Ben emeği geçen herkese ve asfaltlama çalışmasına destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum."