Rhodiapolis Antik Kenti yolunda altyapı çalışması başladı

Rhodiapolis Antik Kenti yolunda altyapı çalışması başladı
Rhodiapolis Antik Kenti yolunda altyapı çalışması başladı
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından daha önce bir kısmı asfalt yapılan ve bir bölümünde de genişletme çalışması...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından daha önce bir kısmı asfalt yapılan ve bir bölümünde de genişletme çalışması gerçekleştirilen Rhodiapolis Antik Kenti yolunda, altyapı ve sıcak asfalt yapımına hazırlık çalışması başlatıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Rhodiapolis Antik Kenti yolunda yapılan genişletme çalışmasından sonra, sıcak karışım asfalt yapımına başlanılmadan önce enerji, haberleşme ve kanalizasyon gibi altyapı çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Çalışmalar çerçevesinde enerji ve haberleşme hatlarının yer altına alınacağını ifade eden Çetinkaya, ayrıca yağmur suyu tahliye sisteminin de hazırlanacağını belirtti.

Çetinkaya, şunları söyledi:

"Rhodiapolis Antik Kenti yolunda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz uzun süredir çalışıyorlar. Bu çalışmalar kapsamında yolun bir bölümü asfaltlandı, bir bölümünde ise genişletme yapıldı. Şuanda da yolda ekiplerimiz, yaptığımız çalışmanın daha sağlıklı ve kalıcı olması için altyapı çalışmalarına başladılar. Daha sonra ise yaklaşık beş kilometrelik sıcak karışım asfalt yapılacak. Böylede Rhodiapolis Antik Kenti yolumuza ulaşım daha güzel ve güvenli olacak."

Yürütülen çalışmaların Kumluca Belediyesi'nin kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiğini kaydeden Çetinkaya, hava şartlarının uygun olması halinde çalışmaların yıl sonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.