Rhodiapolis için restorasyon sözleşmesi imzalandı

Rhodiapolis için restorasyon sözleşmesi imzalandı
Rhodiapolis için restorasyon sözleşmesi imzalandı
- Kumluca Belediyesi tarafından Rhodiapolis Antik Kenti Tiyatrosu ve stoasının restorasyon işi için gerçekleştirilen ihale sözleşmesi imzalandı

ANTALYA (AA) - Kumluca'daki Rhodiapolis Antik Kenti tiyatrosu ve stoasının (sütunlu galeri) restorasyonu ihalesinin ardından, ihaleyi kazanan firma ile sözleşme yapıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, imza töreninde yaptığı konuşmada, Rhodiapolis Antik Kenti'nin ilçenin tarihi yüzü olduğunu, antik kente yapılacak her türlü çalışmaya önem verdiklerini söyledi.

Antik kentte 2006 yılından bu yana kazı çalışmalarının sürdüğünü hatırlatan Çetinkaya, "İnşallah restorasyon çalışması tamamlandığında, antik kentimiz çok daha güzel olacak ve içinde barındırdığı tarihiyle ilçemize değer katacak" dedi.

Restorasyon işinin kazanan Er-Bil firması sahibi Bilal Tunç da antik kentin tarihi dokusuna uygun restorasyon yapacaklarını belirtti. İhale şartnamesine göre işin yaklaşık bedelinin 1 milyon 445 bin lira olduğunu ifade eden Tunç, işin 400 takvim gününde tamamlanması gerektiğini ancak kendilerinin bu süreden daha önce işi tamamlamayı arzuladıklarını bildirdi.