Runatolia 10'uncu Uluslararası Antalya Maratonu

Runatolia 10'uncu Uluslararası Antalya Maratonu
Runatolia 10'uncu Uluslararası Antalya Maratonu
- Bu yıl "Runatolia" adıyla düzenlenecek 10'uncu Uluslararası Antalya Maratonu'na 44 ülkeden 6 bine yakın kişi katılacak - Etkinlikler, yüksek topuklu, halk koşusu, maraton, yarı maraton ve tekerlekli sandalye engelliler kategorilerinde yapılacak

ANTALYA (AA) - Antalya'da bu yıl 10'uncusu düzenlenecek Runatolia Uluslararası Antalya Maratonu'na, 44 ülkeden yaklaşık 6 bin kişinin katılması bekleniyor.

Holiday Plan Akdeniz Bölge ve Runatolia Yarış Direktörü Nergiz Güler, Serik ilçesi Belek Turizm Bölgesi'ndeki bir otelde düzenlenen basın toplantısında, organizasyonu  Anadolu Hastaneleri ile organize ettiklerini söyledi.

Runtalya Maratonu'nun ilk kez 19 Mart 2006'da Holiday Plan ve Öger Tours tarafından hayata geçirildiğini anlatan Güler, bu iş birliğinin geçen yıl nisan ayında sona ermesi nedeniyle maratonun adının "Runatolia" olarak değiştirildiği bilgisini verdi.

Maratonun 28 Şubat'ta yüksek topuklu ayakkabı ve halk koşusuyla başlayacağını aktaran Güler, maraton, yarı maraton ve tekerlekli sandalye engelliler koşusunun ise 1 Mart'ta yapılacağını kaydetti. 

Koşuların Terra City Alışveriş Merkezi önünden başlayacağını ve ödül töreninin Cam Piramit'te yapılacağını belirten Güler, maraton için 5 bin 721 kişinin kayıt yaptırdığını, 44 ülkeden katılımcı olduğunu bildirdi. Güler, katılımcı sayısını 6 binle sınırlandırmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Anadolu Hastaneleri Genel Koordinatörü İrfan Erdoğan ise hep sponsor olarak yer aldıkları organizasyonda bu yıl sorumluluk üstlendiklerini dile getirerek, maratonun her yıl büyüyerek devam etmesini diledi.