Rus rock grubu Serebro EXPO alanına fidan dikti

Rus rock grubu Serebro EXPO alanına fidan dikti
Rus rock grubu Serebro EXPO alanına fidan dikti
- Eurovision Şarkı Yarışması'nda 2007 yılında üçüncü olan Serebro grubu üyeleri, EXPO 2016 Antalya alanında bir fidanı toprakla buluşturdu

ANTALYA (AA) -  Rusya 'nın ünlü pop rock grubu Serebro, EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı'na katalpa fidanı dikti.

EXPO Antalya Ajansı'ndan yapılan açıklamaya göre, Rusya'yı 2007 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil eden ve yarışmada 3'üncü olan Olga Seryabkina, Palina Nalivalkina ve Daria Shashina'dan oluşan Grup Serebro, EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı'nı ziyaret etti.

Sergi alanında proje sunumunu izleyen ve bitki heykelleri inceleyen grup üyeleri, alana katalpa fidanı dikti. Alanı ve projeyi şaşırtıcı bulduğunu ifade eden grup üyesi Olga Seryabkina, Türkiye ve Antalya'nın kendisinin ikinci evi olduğunu, diktikleri fidanın büyüyüp yüksek bir ağaç olmasını dilediklerini belirtti.

Seryabkina, "Antalya'daki ilk ağacımız, çok mutluyuz. Projeyi gördük ve şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bugüne kadar biz böyle bir şey görmedik. Özellikle cam köprü beni çok etkiledi. İlk gidip görmek istediğim yer. Üzerinde yürümek için sabırsızlanıyorum" ifadesini kullandı.

Grubun diğer üyesi Daria Shashina da iki hafta önce annesi ile fidan diktiğini ve Antalya'da da ağaç dikmekten mutlu olduğunu kaydederek, "Gelecek yıl gelip ağacı kontrol edeceğiz" yorumunda bulundu.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül de ziyaret anısına Serebro grubuna kentin sembolü şakayık çiçeği hediye etti.