- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç:

- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç:
- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç:
- "Tarihin altın sayfalarına ismini yazdırmış olan bu milletin evlatlarını Avrupa Birliği'nin kapısına zincirle bağlamak isteyenlere karşı bu milli ittifakı kurmuş durumdayız"

ANTALYA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, "Tarihin altın sayfalarına ismini yazdırmış olan bu milletin evlatlarını  Avrupa Birliği 'nin kapısına zincirle bağlamak isteyenlere karşı bu milli ittifakı kurmuş durumdayız" dedi.

Tongüç, Antalya Şoförler Odası toplantı salonunda düzenlenen Antalya milletvekili aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada,  Türkiye 'nin birçok alanda sıkıntılar yaşadığını savunarak, gidişata "dur" demek için Büyük Birlik Partisi ile bir araya geldiklerini ifade etti.

Türkiye'de yaşayan herkesi bir gemide seyahat eden insanlara benzeten Tongüç, "75 milyon memleket evladının içinde yolculuk ettiği Türkiye gemisinin devrilmesine müsaade etmemek için bir araya geldik. Ne yaparsanız yapın bu milli ittifakı ve Türkiye gemisini devirttirmeyiz" diye konuştu. 

Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) kapısında bekletildiğini söyleyen Tongüç, şöyle devam etti:

"Tarihin altın sayfalarına ismini yazdırmış olan bu milletin evlatlarını AB'nin kapısına zincirle bağlamak isteyenlere karşı bu milli ittifakı kurmuş durumdayız. Allah'ın izniyle bu birliktelik neticeye varacaktır. Ağzında bir damla su ile yanan ateşi söndürmek üzere yola çıkmış insanlarız. Milletimizin geleceğini kurtarmak için kendimizi feda ediyoruz."

Konuşmanın ardından Antalya milletvekili adayları tanıtıldı.