Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar
Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar
- Antalya'daki sağlık çalışanları, terör saldırılarını protesto etti

ANTALYA (AA) - Antalya'daki sağlık çalışanları, terör örgütlerinin sağlık çalışanları ve kurumlara yönelik saldırılarını protesto etti.

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimlik önünde bir araya gelen, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Sekreteri Necat Yılmaz, Halk Sağlığı Müdürü Murat Özdemir, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür ve sağlık çalışanları, terör örgütlerinin sağlık çalışanları ve kurumlarına yönelik saldırılarını kınadı.

 İl Sağlık Müdürü Hülür, sağlık çalışanları adına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 81 ilinde bütün sağlık çalışanlarının terör saldırılarını kınadığını söyledi. Haziran ayından bu yana terör saldırılarında bir artış olduğuna işaret eden Hülür, "Genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılara devam ediyor" dedi.

Saldırılarda 3 sağlık çalışanının terör örgütü mensuplarınca öldürüldüğünü belirten Hülür, onlarca çalışanın alıkonulduğunu, ambulanslara, hastanelere ateş edildiği ve bu nedenle sağlık aksatılmaya çalışıldığını vurguladı.

Son olarak Hakkari'deki devlet hastanesine bombalı saldırı yapıldığını ve hastanenin kullanılamaz hale geldiğini, saldırı sonucunda ise en büyük zararı sağlık hizmeti alamayan vatandaşın gördüğünü belirten Hülür, şöyle konuştu:

"Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirilenleri şiddetle kınıyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızı bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilmez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermektedir. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz."