"Sağlık İçin Pedal, Hayattan Tat Al" bisiklet şenliği yapıldı

"Sağlık İçin Pedal, Hayattan Tat Al" bisiklet şenliği yapıldı
"Sağlık İçin Pedal, Hayattan Tat Al" bisiklet şenliği yapıldı
ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, "Sağlık İçin Pedal, Hayattan Tat Al" bisiklet şenliği için düzenlendi.Etkinlik,...

ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, "Sağlık İçin Pedal, Hayattan Tat Al" bisiklet şenliği için düzenlendi.

Etkinlik, Barbaros Meydanı'nda başlayan bisiklet turu, Konyaaltı sahili boyunca devam ederek Beach Park sahilinde son buldu. Şenliğe, gençler başta olmak üzere çok sayıda vatandaş ve turist katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yavuz Gürhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bisiklet sporunu teşvik etmek, farkındalık yaratmak ve obeziteyle mücadele etmek için "Sağlık İçin Pedal, Hayattan Tat Al" bisiklet şenliği düzenlediklerini söyledi.

Şenliğe bisiklet gruplarının da destek verdiğini ifade eden Gürhan, "Güzel Antalya gününde pedal çevirmek için bir araya geldik. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak önemsediğimiz projelerimizden bir tanesiydi. Bu yılki ilk projemiz de sağlıklı yaşam için pedal çevirmek oldu. Sporcular ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi" diye konuştu.

Gürhan, bisiklet sporunu alışkanlık haline getirmeye çalıştıklarını, her yaştan insanın bu sporu yapabileceğini ifade etti.