Şahika Ercümen'in, rekor denemesinde fenalaşması

Şahika Ercümen'in, rekor denemesinde fenalaşması
Şahika Ercümen'in, rekor denemesinde fenalaşması
- Serbest dalış dünya rekortmeni Ercümen: - "Sağlığım çok iyi. Bu rekoru kırmamam için hiçbir engel yok"

ANTALYA (AA) - Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, sağlığının çok iyi olduğunu belirterek, rekoru kırmaması için hiçbir engelinin bulunmadığını bildirdi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde dün gerçekleştirdiği rekor denemesi sırasında fenalaşan Ercümen, Kaş Belediyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, hedefinin tek nefeste paletsiz 100 metreye dalmak olduğunu söyledi.

Ercümen, antrenmanlarda bu dereceyi 3-4 kez çok rahat geçtiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"91 metre ile bana ait olan dünya rekorunu, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı olması nedeniyle 100 metre ile kırmak istedik. Dün talihsiz bir olay yaşadık ve rekor gerçekleşmedi. Sağlığım çok iyi. Bu rekoru kırmamam için hiçbir engel yok. Bu rekoru ülkemize kazandırmak istiyoruz. Kaş'ta çalışmalarımız sürecek."

Dünya rekoru denemesi vasıtasıyla bir sosyal sorumluluk projesi de üstlendiklerini belirten Encümen, çocukların eğitim masrafları için rekor denemesi boyunca ve sonrasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) için bağış topladıklarını kaydetti.

Toplantıya katılan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer de Ercümen'i Kaş'ta görmekten mutluluk ve onur duyduklarını belirtti.

Rekor denemesinde talihsizlik yaşandığını, ancak bunun Ercümen'in yeni rekorlar kırmasına engel teşkil etmeyeceğini vurgulayan Kocaer, "Milli sporcumuzu, Kaş'ta yapacağı yeni rekorlar için desteklemeye hazırız. Bunu başaracağına inanıyoruz. Kendisine başarılar diliyorum" diye konuştu.

Toplantının ardından Ercümen, Kasaba Şehit Yusuf Polat ilkokul-ortaokulunu ziyaret etti. Ercümen, burada öğrenciler ile sohbet etti ve sorularını yanıtladı.