Sahil Güvenlik'te mezuniyet töreni

Sahil Güvenlik'te mezuniyet töreni
Sahil Güvenlik'te mezuniyet töreni
ANTALYA (AA) - Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanlığı 10. dönem mezuniyet töreni yapıldı.Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı'nda bulunan...

ANTALYA (AA) - Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanlığı 10. dönem mezuniyet töreni yapıldı.

Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı'nda bulunan Eğitim Merkez Komutanlığı bahçesinde gerçekleştirilen törene Vali Muammer Türker'in yanı sıra Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İrfan Can, Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ahmet Yurdagül, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı komuta kadrosu ve mezun olan askeri personelin aileleri katıldı.

İstiklal Marşı'nın okunması ve Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem'in mesajının okunması ile başlayan törende, Sahil Güvenlik Okul Komutanı Albay Kamil Ömer Erselcan ve 10. dönem birincisi Astsubay Çavuş Mehmet Hoşten konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından dereceye giren astsubaylara Vali Muammer Türker, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İrfan Can ve Sahil Güvenlik Okul Komutanı Albay Kamil Ömer Erselcan tarafından diploma, plaket ve para ödülü verildi.

Mezun olan KKTC mensubu misafir askeri personele ise KKTC Fahri Konsolosu Binnaz Altunok, diploma ve plaketlerini teslim etti.

Tören, dönem birincisi Astsubay Çavuş Mehmet Hoşten'in yaş kütüğüne dönem plaketini çakmasının ardından sona erdi.