Sahipsiz kedi ve köpeklere yeni yuvalar bulunuyor

Sahipsiz kedi ve köpeklere yeni yuvalar bulunuyor
Sahipsiz kedi ve köpeklere yeni yuvalar bulunuyor
- Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, yürüttüğü "sahiplendirme" projesiyle beş yıl içinde bin 450 köpek ile 890 kediye yeni yuva buldu

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, sokakta yaşayan sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi için çalışma yürütüyor.

Merkezde sokakta başıboş yaşayan kedi ve köpekler ilk olarak sağlık taramasından geçiriliyor, daha sonra rehabilite ediliyor. Ardından  eğitim parkurunda "temel itaat" konularında eğitilen sokak hayvanları, kendilerine özel ünitelerde yeni sahiplerini beklemeye alınıyor.

Beş yıldır hizmet veren merkez, sahiplendirme programıyla bin 450 köpek ile 890 kediye yeni yuvalar buldu.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada, merkezde beş yıldır sokak hayvanlarına sıcak yuva olduklarını belirtti. "Yaşamak onlarında en tabi hakkı" anlayışıyla yola çıktıklarını anlatan Böcek, son yapılan modernizasyon çalışmalarıyla merkezin en son teknolojiyle donatıldığını ifade etti.

Başkan Böcek, bu yıl içinde hayvan ambulansı alacaklarını, böylece sokakta yardıma muhtaç hayvanlara yerinde müdahale edebileceklerini kaydetti.