Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Kumluca Devlet Hastanesi'nde, Samsun Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren, Op. Dr. Kamil Furtun için basın açıklaması yapıldı

ANTALYA (AA) - Samsun'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için Kumluca'da bırakma eylemi yapıldı.

Samsun'da hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Op. Dr. Kamil Furtun'u anmak amacıyla Kumluca Devlet Hastanesi önünde doktor ve sağlık personeli bir araya geldi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından meslektaşları adına basın açıklamasını okuyan Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, Op. Dr. Kamil Furtun'un 3 gün önce bir hasta yakını tarafından öldürülmesini kınamak amacıyla toplandıklarını söyledi.

Sağlık alanında şiddetin her geçen gün attığına dikkati çeken Alkan, şöyle konuştu:

"Ne yazık ki sağlıkta şiddet, tüm çabalara rağmen önlenemiyor. İnşallah bu son şehidimiz olur. Bir daha böylesine acı ve üzüntü verici durum için toplanmak zorunda kalmayız. Ölüm, maalesef sözün bittiği yerdir. Şehit olan meslektaşımızın acılı ailesine sabır, şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Sağlık camiasının başı sağ olsun."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  SAMSUN

  ,

  şiddet

  ,

  şehit

  ,

  Doktor

  ,

  saldırı

  ,