Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesinde görev yapan Opr. Dr. Kamil Furtun'un silahlı saldırıda öldürülmesine, sağlık çalışanları ve sivil toplum kuruluşları tepki gösterdi

ANTALYA (AA) - Antalya'da sağlık çalışanları, dernekler ve sivil toplum kuruluşları, Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesinde görev yapan Opr. Dr. Kamil Furtun'un silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etti.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Türk Sağlık-Sen, Antalya Tabipler Odası, Antalya Sağlık Platformu ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, sağlıkta yaşanan şiddeti kınamak için bir araya geldi. 

Türkiye genelinde sağlık alanında yaşanan şiddeti protesto etmek için bir süre bırakan sağlık çalışanları, "Güvenli Çalışma İstiyoruz, Sağlıkta Şiddet İstemiyoruz" şeklinde slogan attı. 

Sağlık çalışanları eylemine CHP Antalya Milletvekili adayı ve doktor Niyazi Nefi Kara da destek verdi. 

Kara, Türkiye'de hekimlerin zor koşullarda yetiştirildiğini, hekimlerin hastaların umudu olduğunu ifade etti. Hekimlerin acıları yok etmek için yetiştirildiğini söyleyen Kara, "Oysa biz hekimler can verir hele geldik. Daha ne kadar dayanacağız" dedi.

Kara, kendisinin de bir sağlık çalışanı olduğunu dile getirerek, "Mecliste ilk yapacağımız işlerden birisi sağlıkta şiddet yasasını çıkarmaktır. Ölmeyelim, öldürülmeyelim" diye konuştu. 

Konuşmalardan sonra sağlık çalışanları, dernekler ve sivil toplum kurtuluşları İl Sağlık Müdürlüğüne doğru yürümeye başladı.