Şarampol Caddesi eski günlerine dönecek

Şarampol Caddesi eski günlerine dönecek
Şarampol Caddesi eski günlerine dönecek
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Şarampol Caddesi'ni eski günlerine geri döndürecek bir projeyi hayata geçiriyor.Hazırlanan projeyle...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Şarampol Caddesi'ni eski günlerine geri döndürecek bir projeyi hayata geçiriyor.

Hazırlanan projeyle cadde, çağdaş şehir mobilyaları ile donatılacak, tüm yapıların dış cepheleri değiştirilerek dünyanın en güzel mimari görünümlerinden birine kavuşturulacak.

Caddenin projesi geçen hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında düzenlenen toplantıda tartışıldı. Projenin tüm detaylarının ele alındığı toplantıda, bölgenin trafik akışı, otopark düzenlemeleri ve uygulanacak mimari projeler planlandı.

Projede bölgede yaşayan vatandaşlar, esnaf ve caddeye gelecek ziyaretçilerin araçları için gerekli planlamalar yapılacak. Farklı noktalarda farklı araç kapasitelerine sahip otoparklar düzenlenerek, park sorununun önüne geçilecek. 

Şarampol Caddesi düzenlemesi kapsamında bölgenin ulaşım çözümleri de ele alındı.

Bu kapsamda doğu- batı aksında Tonguç Caddesi üzerinde alt geçitli kavşak yapılarak trafiğin duraksamadan akması sağlanacak. 

Ön çalışmaları tamamlanan proje Şarampol Caddesi esnafı ve sakinlerinin onayına sunulacak. Proje vatandaşların istediği şekilde hazırlanacak ve uygulamaya konulacak.