"Seçilecek sırada aday koymayana oy yok"

"Seçilecek sırada aday koymayana oy yok"
"Seçilecek sırada aday koymayana oy yok"
- Batı Antalya'da bulunan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, milletvekili seçimlerinde seçilecek sırada aday koymayan partilere oy vermeme kararı aldı

ANTALYA (AA) - Batı Antalya'daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde, Batı Antalya'dan seçilecek sırada aday göstermeyen partilere oy vermeyecek.

Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcileri, Kumluca Ticaret Odası (KUTSO) öncülüğünde bir araya geldi.

Düzenlenen toplantıda konuşan KUTSO Başkanı Murat Günay, Batı Antalya'nın tarım, turizm ve ticaret açısından büyük potansiyele sahip olduğunu, ancak bunun değerinin yeterince bilinmediğini söyledi.

Bölgeden ihraç edilen narenciye ve sera ürünleri ile ülke ekonomisine büyük katkı sağladıklarını ifade eden Günay, şöyle konuştu:

"Bir Noel Baba'nın değeri trilyonlarla ölçülüyor. Olimpos, Patara, Kekova, Myra, Limyra gibi dünyaca ünlü turizm alanlarımız var. Daha sayamadığımız birçok özelliğe sahip bölgemizden hiçbir dönemde hükümetlerden hak ettiği hizmeti alamamıştır. Ülkemizin doğusuna bakıldığında her il ve ilçe arasındaki yollar duble, her 80 kilometre uzaklıktaki şehirlerde havaalanı var. Bir Dalaman'da bir de Antalya'da havaalanı var. Bunun ikisinin arası 400 kilometredir. Şimdi söz milletteyken, bölgemizden seçilecek sıradan milletvekili adayı koymayan partiye oy vermeme kararı alıyoruz."

Toplantıya katılan diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de meslek alanlarındaki sıkıntıları dile getirdi. Toplantıda ayrıca, Finike portakalının tescillenmesi, turizm alanlarının daha iyi tanıtılması, narenciye ve sera ürünlerinin satış fiyatları konusunda yaşanan sorunlar ele alındı.