Şehit Akkabak'ın adının parka verilmesi önerisi

Şehit Akkabak'ın adının parka verilmesi önerisi
Şehit Akkabak'ın adının parka verilmesi önerisi
- Mardin'in Midyat ilçesinde teröristlerce yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlaması sonucu şehit olan jandarma komando er Akkabak'ın adının, Muratpaşa ilçesindeki bir parka verilmesi için belediye meclisine önerge sunulacak

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Ali Kuş, şehit Barış Akkabak'ın adının ilçedeki bir parka verilmesi için önerge sunacaklarını bildirdi. 

Muratpaşa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Mardin'in Midyat ilçesinde teröristlerce yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlaması sonucu şehit olan  jandarma  komando er Akkabak'ın adının ilçedeki bir parka verilmek istendiği belirtildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı da olan Ali Kuş, Akkabak'ın adını, Muratpaşa'da yaşatmak için belediye meclisine önerge vereceklerini kaydetti.

Terör örgütü ve hiçbir dış kuvvetin devletin ve milletin sabrını sınamaya kalkmaması gerektiğini vurgulayan Kuş, şöyle konuştu:

 "Yüreğimiz bir kez daha yandı. Şehidimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Tüm şehitlerimizin adını sonsuza kadar yaşatmalıyız. Şehidimiz Barış Akkabak'ın adını yaşatmak için de Muratpaşa Belediye Meclisi'ne öneride bulunacağım. Belediye Başkanımız Ümit Uysal da bu konuda çok duyarlı."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  şehit

  ,

  Belediye

  ,

  jandarma

  ,

  kuş