Şehit yakınları ve gaziler için yat turu düzenlendi

Şehit yakınları ve gaziler için yat turu düzenlendi
Şehit yakınları ve gaziler için yat turu düzenlendi
- Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe yaklaşık 400 şehit yakını ve gazi katıldı

ANTALYA (AA) -  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Antalya'da yaşayan şehit yakınları ve gazileri yat gezisinde buluşturdu.

Şehit yakınları ve gaziler, Setur Marina'dan hareket eden yatla Antalya manzarasını denizden izledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinliğin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Organizasyona yaklaşık 400 şehit yakını ve gazinin katıldığını belirten Çalışkan, "Tura katılanlarla tanıştık ve dertleştik. Bu vesileyle her yıl benzer etkinlikleri tekrarlayacağız. Nurlanmış şehitlerimiz ve onurlanmış gazilerimiz bizim her zaman önemsediğimiz hizmet grubumuzdur. Sadece bugüne özel değil onların her zaman yanındayız" dedi. 

Çalışkan, il müdürlüğü bünyesinde sosyolog ve psikologlardan oluşan bir psikososyal destek ekibinin şehit yakınları ve gazilerle her zaman görüştüğünü ifade etti.

- Antalya'da 275 şehit yakını ve gazi istihdam edildi 

Şehit yakınları ve gazilere yasal olarak istihdam hakkı sunulduğunu da anlatan Çalışkan, "Son iki yılda Antalya'daki devlet kurumlarına yaklaşık 275 şehit yakını ve gazi atandı. Biz onların mesleklerinde başarılı olmaları ve işe adaptasyonları noktasında her zaman destek oluyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  şehit

  ,

  Aile

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet