Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Dağlıca'daki terör saldırısında şehit düşen piyade sözleşmeli er Yıldız'ın cenazesi, Antalya'nın Manavgat ilçesinde toprağa verildi

ANTALYA (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında şehit düşen piyade sözleşmeli er Uğur Yıldız, Antalya'nın Manavgat ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Yıldız'ın cenazesi, Antalya'dan alınarak Manavgat ilçesindeki Külliye Camisi'ne getirildi.

Bu sırada, şehidin annesi Gülbahar Çelikel, babası Sadık ve amcası Mustafa Yıldız ile yakınları gözyaşlarını tutamadı. Fenalık geçiren şehidin bir yakını da ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Cenaze törenine, şehidin yakınları ile AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani,  MHP Antalya Milletvekili Tarkan Akıllı, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Osman Artan'ın kıldırdığı namazın ardından Yıldız'ın naaşı, cenaze aracına konularak Kavaklı Mezarlığı'na doğru yola çıkarıldı.

Cenazeyi, çevre yolu ve Demokrasi Bulvarı'ndan geçerek Milli Egemenlik Caddesi'nden mezarlığa götüren araca, bu sırada çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Şehidin naaşının araçtan indirilerek mezarlığa taşınması sırasında tekbir getiren vatandaşlar, terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı. 

Şehit Yıldız'ın cenazesi, burada okunan dualar eşliğinde toprağa verildi.

Daha sonra Yıldız'ın arkadaşları, şehidin annesi Gülbahar Çelikel'in yanına giderek elini öptü. Bu sırada fenalaşan Çelikel, ambulansla hastaneye kaldırıldı.