Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Taş'tan MATSO'ya ziyaret

Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Taş'tan MATSO'ya ziyaret
Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Taş'tan MATSO'ya ziyaret
ANTALYA (AA) - Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Sadi Taş, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş'ı makamında...

ANTALYA (AA) - Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Sadi Taş, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş'ı makamında ziyaret etti.

 Ziyarete Şekerbank Manavgat Şubesi Müdürü Ferhat Gökırmaklı ve Müdür Yardımcısı Arif Vural da katıldı.

Ziyarette konuşan Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Sadi Taş, Şekerbank'ın karekodlu çek uygulaması hakkında bilgi verdi. Banka olarak karekodlu çek uygulamasına geçtiklerini ve MATSO üyelerinin bu uygulamadan yaralanabileceğini dile getiren Taş, şöyle konuştu:

"Çekle yapılan ödemelerin daha güvenli hale getirilmesi için Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından geliştirilen karekodlu çek projesini Türkiye 'de ilk defa Şekerbank olarak hayat geçirdik. Müşterilerimize bu hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. Tahsilatları daha güvenli hale getirerek ticaret işlemleri kolaylaştırılan karekodlu çekleri kullanmalarını tavsiye ediyoruz."

İş dünyasının en büyük sıkıntılarından birinin çeklerde yaşanan sorunlar olduğunu kaydeden MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ise uygulama ile çekte riskin sona erdiğini ve çeki alan kişinin, çeki veren kişinin ne kadar ödediğini, protestolu senedi olup olmadığını, kredi kartı ve doğalgaz borcunu detaylı görebileceğini kaydetti.